Tel Vodafone     : 0 542 277 32 01

Tel Turkcell       : 0 535 368 74 57

 

Medyum Kenan TEKE 25 Yıllık bilgi birikimini siz değerli kullanıcılarına yardımcı olmak için kullanıyor...

 

İnsanların en hayırlısı, insanlara en çok faydalı olanıdır.

Ana Sayfa | Medyum Kenan TEKE | Büyü | Vefkler | Nazar | Bağlama Büyüsü | iletişim

Ana Menü

Ana Sayfa
Medyum Medyumluk
Cin ve Cinler Alemi
Muska
Şifalı Bitkiler
Rüya Tabirleri
Astroloji
Fal ve Fal Çeşitleri
Ruhlar
Büyü Bozma
Çalışma Alanlarım
Havas ilmi
Remil ilmi
Manevi ilimler

Doğru zaman ve doğru yerdesiniz..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDYUM KENAN TEKE'NİN WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ, MEDYUM KENAN TEKE 25 YILLIK DENEYİMİ İLE SİZLERİN HİZMETİNDEDİR.
  BESMELENİN SIRRI  

Besmele'nin Sırrı :
Bismillahirrahmanirrahim, Allah'ın arslanı Hz. ali ben besmele-i şerifenin altındaki noktayım. Hz. Emir sultan ise besmele hakkında şöyle dedi. Besmele kısa bir cümledir; içinde pek çok mana mevcuddur taşıdığı mana (sır) yönünden çok uzundur.


Bismillahirrahmanirrahim de üç harf vardır. (Be), (Sin), (Mim) dir ki. Be Allah bekasıdır. Sin Mü'minler üzerine selamdır. Mim ise Ariflere muhabbettir. Allah (c.c.) tüm yaratılmışların yaratıcısıdır. Eğer canlı veya cansız birinin yaratılmasında aciz olsa idi; O na Halık yaratıcı denilmezdi. Errahman, tüm yaratılmışların rızıklarını verendir; eğer bir tek yaratılmışın rızkını vermekten aciz olsa idi Rahman denilmezdi. Errahim gafir cümle halaiktir ki yani yaratılmışların günahlarını örtendir.


Eğer birinin rahmetinden aciz olsaydı rahim denilmezdi. Yalnız şuna işaret edelim ki, gafirlik sıfatı ehl-i İslam içindir. Hemen tekriren işaret edelim ki (Be), bekaullahdır. (Külli men aleyha fanin ve yebka vechü rabbike zülceleli vel ikram). (Sin) sakidir mü'minlere. (Ve sekahüm Rabbühüm şaraben tahuren). Ve (Mim) mü'minlere mülakidir. (Ve lekkahüm nadreten ve sururen).


Bazı müfessirler (Sin) ya Azrail veya İsrafil (a.s.) lardır demiştir. Şanı yüce ve büyük olan Rabbımız Beni arzulayan tazim ederek besmele-i şerifeyi okusun. Allahü Teala (Bismillah)ı dört kişiye verdi bu dört Peygamber sırası ile:

Birincisi Nuh (a.s.)
(Bismillahi mecraha ve mürsaha) dedi; Gemisi suya gark olmaktan (batmaktan) kurtuldu ve sahil-i selamete erdi.

İkincisi Süleyman (a.s.) idi.
(İnnehû min süleymane ve innehû bismillahirrahmanirrahim) dedi, taht-ı hava üzere yürüdü.

Üçüncüsü Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimize verildi, onunla (Kâbe kavseyni ev edna)'ya erişti.dan

Dördüncüsü ümmet-iMuhammed'e verildi onunla sıratın üzerinden yıldırım gibi geçecekler.

Besmelenin yalnız zahirini değil sırrını da anla, o zaman Allahü Zülcelal'le beraber olursun. Bismillah diyen yüce mevla'nın Sabur sıfatına nail olursun o'na yaklaşırsın. Daima besmele-i şerife ile ihlas bulduğun gibi onunla mücahede edesin. Ancak besmele-i şerifedirki seni masivadan uzaklaştırıp Hakk (c.c)'a yaklaştırır. Besmele ile bu yeryüzüne hükmedersin. Onunladır ki her dileğin kabule şayan olur. Besmele-i şerifeyi okuyan aziz, Allah'dan başkasını sevmez olur. O'ndan gayrisine ibadet etmez O isimdir ki, El kalemi vennun esrarını sana aşikare kıldığı gibi, kün feyekün ledünniyatı da onda mündemiçtir.

 

Mü'min kulları ağlatan da güldüren de bu esmadır ki, öldürür hayat verir. Yine besmele-i şerifedir ki, dalalete düşenleri hidayete kavuşturur. Ancak şunu da unutma ki bu esmada hidayet ve dalalet men ediş ve ihsan buyuruş, hata ve sevap cem olunmuştur. Buna sığınanlar kafirlerin gıdası olan zakkum ağacının zehirleyici hassalarından Allahü Zülcelal'in kadir tecellisi ile ebediyyen uzak bulunur. O Huda-yı Lem yelid ki, O nun ne doğuranı, ne de oğlu vardır. O tektir. Nazır ve şeriki yoktur. O'nun tenzih-i hüviyeti kul hüvallahü ahad. Ayeti celilesinde yazılmıştır. Ya Erhamerrahimin! Rahmetini bizden esirgeme. İlm-i mahsunundaki sırları bizlere aşikar kıl. Bize Melaike-i Kiram'ın dahi vakıf olmadığı nükteleri ihsan buyur. (Vakıfı nükte değil cinn-ü melek- Nev'-i insana verildi irfan). Ya Erhamerrahimin büyük küçük bütün günahlarımızı Gaffar sıfatının yüzü suyuhürmetine bağışla. Bu besmele-i şerifenin vefkinde sayılmayacak kadar çok menfaatlar vardır ki çok güç işleri kolay eder nereye gitse gitsin hangi toplulukta olursa olsun sözlerine etkinlik verir.

 

Besmelenin havası için tıklayınız.

Tüm Soru ve Görüşleriniz için Mutlaka Bana ulaşınız.  Mail : medyumkenanteke@gmail.com

©2010 Medyum ve Gizli ilimler Sitesidir.